Pistolet do masażu / masażer pistoletowy – czym jest, jak działa i do czego służy?
Publikacja: 28/12/2020
Masażer pistoletowy (czerwony) Bass Polska

Pistolet do masażu (masażer pistoletowy) – czym jest?

Pistolet do masażu to rodzaj masażera pulsacyjnego/wibracyjnego z wymiennymi końcówkami i zmiennymi funkcjami (prędkości/mocy). 

Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie o kształcie podobnym do wiertarki albo pistoletu – skąd też bierze się jego nazwa („pistolet do masażu” lub „masażer pistoletowy”. Z reguły jest zasilany akumulatorem i ładowany ładowarką. Brak kabla pozwala na wygodne używanie przy masażu dowolnych partii ciała. Do masażera pistoletowego dołączone są wymienne końcówki, które umożliwiają lepsze dostosowanie urządzenia do upragnionego rodzaju masażu.

Różne tryby i funkcje masażera

Większość pistoletów do masażu posiada wiele przydatnych funkcji, z których najważniejszą jest umożliwienie zmiany prędkości działania. Urządzenie posiada zazwyczaj wielostopniową skalę regulacji prędkości z dostosowanymi trybami, np: delikatnego masażu, głębokiego masażu, pobudzenia mięśni, masażu relaksacyjnego i trybów profesjonalnych. Dzięki temu łatwo dostosować moc urządzenia do indywidualnych potrzeb i określonych partii ciała. Do zmiany funkcji służą zazwyczaj wygodne przełączniki lub wyświetlacze LCD.

Głowice – wymienne końcówki pistoletu

Aby jak najlepiej spełniać wszystkie swoje role, masażer pistoletowy posiada wymienne końcówki, które nazywamy głowicami. Głowice różnią się od siebie kształtem i budową, gdyż są przeznaczone do różnych partii ciała lub form masażu. Znajdziemy tu więc końcówki miękkie i twarde, do masażu dużych obszarów, jak głęboko osadzonych punktów spustowych. Pistolety posiadają zazwyczaj w zestawie od 4 podstawowych, do nawet 8 czy 10-ciu różnych głowic. 

Przeczytaj również: Głowice (końcówki) masażera pistoletowego – jak wyglądają i do czego służą?

Możliwość wyboru i zmieniania głowicy masującej podczas masażu pozwala na odpowiednie dopasowanie masażera do poszczególnych partii ciała, a także na lepsze i bardziej wszechstronne doświadczenie masażu.

Zastosowanie masażera pistoletowego

Ze względu na swoją budowę oraz funkcje pistolet do masażu doskonale nadaje się zarówno do zabiegów relaksacyjnych, jak i  leczniczych (leczy ból), regenerujących, czy sportowych. Dzięki zmiennym końcówkom masażera pistoletowego można używać go do właściwie każdej partii ciała, co czyni go niezwykle przydatnym i uniwersalnym narzędziem.

  • poprawia krążenie,
  • rozluźnia napięte mięśnie,
  • wspomaga regenerację mięśni,
  • łagodzi dyskomfort po intensywnym treningu,
  • zapobiega kontuzjom ścięgien i stawów,
  • wzmacnia proces oczyszczania z toksyn,
  • poprawia ogólne zdrowie tkanek miękkich.

Masażer pistoletowy służy do masażu mięśni i ścięgien, rozluźnia spięcia, wspomaga regenerację potreningową oraz leczenie bólu mięśniowego. Dzięki zmiennym końcówkom można używać go do właściwie każdej partii ciała, co czyni go niezwykle przydatnym i uniwersalnym narzędziem.

Pistolet do masażu znajduje swoje zastosowanie zarówno u osób trenujących, jak i tych, których ciało ulega obciążeniom podczas pracy np. (spięty kark i bolący kręgosłup od długotrwałgo siedzenia w biurze lub opuchnięte, bolące nogi od długotrwałego chodzenia i stania.

Rodzaje masażerów pistoletoych pod względem ilości głowic

Obecnie na rynku znaleźć można wiele ofert pistoletów do masażu, które poza mocą i budową różnią się ilością i rodzajem dołączonych głowic. Najczęściej spotykane zestawy zawierają cztery lub sześć końcówek, ale możemy znaleźć również oferty pięcio-, siedmio- lub nawet dziewięciogłowicowe. Najpopularniejszym zestawem jest masażer pistoletowy z sześcioma głowicami – taka ilość końcówek jest uważana za wystarczającą do przeprowadzenia najbardziej przydatnych masaży na wszystkich partiach ciała. Całkowicie spełnia on wymagania domowych użytkowników.

  • 33,03  z VAT

  • 35,96  z VAT