Poduszka masująca shiatsu – jak wygląda, w jaki sposób działa i do czego służy?
Publikacja: 30/12/2020
Masażer poduszkowy shiatsu

Masażery Shiatsu

Masażery shiatsu stanowią interesującą alternatywę dla kosztownego zabiegu w gabinecie masażu. Pozwalają korzystać z terapii shiatsu w dowolnym, dogodnym dla nas miejscu. Możemy zatem użwać ich wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy (np. w biurze lub w samochodzie) lub gdzie najłatwiej nam się zrelaksować – w domu. Przeszukując oferty masażerów shiatsu możemy spotkać się z ich kilkoma rodzajami – z matami, fotelami oraz poduszkami masującymi. Te ostatnie cieszą się w obecnych czasach szybko rosnącym zainteresownaniem ze względu na swój wygodny rozmiar, niewysoką cenę i dosyć uniwersalne zastosowanie.

Przeczytaj też: Masaż Shiatsu – czym jest, jakie są jego założenia, jak przebiega i komu jest polecany?

Masażer poduszkowy shiatsu – jak wygląda i jak działa?

Poduszka masująca shiatsu może mieć różny kształt – najpopularniejszy model ma formę wygodnego zagłówka z wcięciem na odcinek szyjny. Widoczne w punktach centralnych, podgrzewane i podświetlane głowice masujące nadają urządzeniu charakterystyczny, intrygujący wygląd. Głowice te poruszają się synchronicznie i przeciwstawnie – w lewą i prawą stronę – masując wybraną część ciała naciskiem naśladującym tradycyjny masaż shiatsu. Poduszki masujące posiadają zazwyczaj możliwość zmiany intensywności masażu oraz włączenia lub wyłączenia funkcji grzania. Ciepło emitowane przez urządzenie ma za zadanie ogrzewać i dodatkowo rozluźniać masowaną partię mięśni.

Dzięki korzystaniu z masażera poduszkowego shiatsu możemy uwolnić ciało od napięcia i bólu, a co za tym idzie – dobrze się zrelaksować. Regularne masaże poduszką masującą shiatsu mogą także pomóc nam ukoić nerwy po stresującym dniu, a także ułatwić zasypianie.

Na co pomaga poduszka masująca shiatsu?

Masaż shiatsu jest szczególnie polecany osobom żyjącym w stanie natężonego napięcia nerwowego (np. stresująca praca). Pomaga rozluźnić spięte od nerwów mięśnie (partie szyi, karku i pleców) i przywrócić im komfort i ruchomość, pozostawiając uczucie lekkości i zrelaksowania. Regularnie stosowany masaż shiatsu pomaga w walce ze stanami chronicznego zmęczenia oraz łagodzi problemy z zasypianiem. Z tego typu masażu mogą również korzystać osoby cierpiące na nerwobóle oraz astmę, a także kobiety z bolesnymi miesiączkami (jednak nie w trakcie menstruacji).

$

łagodzi bóle (np. karku, pleców, kręgosłupa)

$

rozluźnia napięte i przykurczone mięśnie

$

pomaga zwalczać objawy rwy kulszowej

$

przyspiesza regenerację mięśni

$

relaksuje i zmniejsza uczucie zmęczenia

$

ułatwia zasypianie

$

koi nerwy i uspokaja

$

pomaga w walce z cellulitem

Jak mogę używać poduszki masującej?

Poduszka masująca shiatsu nie jest przeznaczona jedynie do masażu odcinka szyjnego, można używać jej także do terapii wielu innych partii ciała. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy użyć poduszki shiatsu do przeprowadzenia masażu:

  • karku,
  • pleców,
  • rąk,
  • brzucha,
  • ud,
  • łydek,
  • lędźwi,
  • stóp.

Poduszkę można podłożyć sobie pod kark lub przypiąć do oparcia fotela. Możemy podłożyć ją pod krzyżowy odcinek kręgosłupa w pozycji leżącej lub oprzeć się o nią lędźwiami lub udami podczas siedzenia. Możemy także położyć na poduszce dłonie albo łydki.

Dbanie o masażer poduszkowy

Większość poduszek masująych shiatsu ma możliwość zdjęcia materiałowego pokrowca za pomocą wmontowanego suwaka. Dzięki temu możemy łatwo zdjąć i wyprać/wyczyścić materiał, a następnie nałożyć go spowrotem na urządzenie.

  • 33,03  z VAT

  • 35,96  z VAT