Hydromasażer do stóp – jak wygląda, jak działa i komu jest polecany?
Publikacja: 07/01/2021

Czym jest hydromasażer do stóp?

Hydromasażer do stóp ma kształt głębokiej miski lub wanienki. Wewnątrz, na jego dnie znajdują się rolki i wypustki masujące. Posiada także przydatne funkcje podgrzewania wody i utrzymywania jej temperatury (na poziomie optymalnym ok. 35-48°C) oraz kąpieli bąbelkowej. Co więcej, hydromażer do stóp pozwala na wybór z wielu różnorodnych programów masażu (zmienny rodzaj, intensywność, czas trwania), dzięki czemu możemy dostosować jego działanie do poszczególnych sytuacji i naszych indywidualnych potrzeb. Podstawowymi opcjami hydromasażera są: masaż relaksacyjny, bąbelkowy i wibracyjny, ale znaleźć można również funkcje masażu reflektorycznego, magnetycznego, a także masażu na sucho. Ustawienia masażera zmienia się korzystając z panelu/wyświetlacza znajdującego się na górze urządzenia.

Komu zaleca się korzystanie z hydromasażera do stóp?

Ze względu na ilość różnorodnych funkcji masażera, da się z niego korzystać na bardzo wiele sposobów. Z hydromasażera do stóp może korzystać każda osoba zdrowa szukająca dobrego sposobu na domowe spa czy na odprężenie po ciężkim dniu. Urządzenie to jest jednak szczególnie polecane osobom:

 • wykonującym pracę stojącą lub wymagającą ciągłego chodzenia,
 • które mają problem z krążeniem krwi w kończynach dolnych,
 • u których występuje wczesny etap żylaków.
 • często chodzącym w butach na wysokich obcasach,
 • których nogi szbko się męczą i puchną,
 • w podeszłym wieku (o ile nie ma do tego przeciwwskazań).

Hydromasażer do stóp oferuje zróżnicowane programy masażu. Posiada rolki i wypustki masujące, które wraz z funkcją ogrzewania wody i utrzymywania jej temperatury oraz opcją kąpieli bąbelkowej, gwarantują wspaniałe odprężenie dla całego ciała. Można swobodnie i bezpiecznie używać go w domu!

Przeciwwskazania do korzystania z hydromasażera do stóp

Masaż stóp oddziałuje na cały nasz organizm, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup hymasażera do stóp warto upewnić się, że jesteśmy zdrowi (ogólna kontrola u naszego lekarza domowego powinna wystarczyć). Korzystać z hydromasażera nie powinny  (chyba że za zgodą swojego lekarza) osoby, do których odnosi się co najmniej jeden z poniższych punktów:

 • nowotwory,
 • choroby układu naczyniowo-sercowego,
 • problemy skórne,
 • uszkodzenia skóry na stopach,
 • choroby skóry stóp lub nóg (bakteryjne i grzybicze)

Co więcej, osoby cierpiące na częste uczucie ciężkich nóg, przed użyciem masażera powinny skonsultować się ze swoim lekarzem, gdyż każdy rodzaj masażu może być dla nich wskazany.

Zalety masażu stóp

Masaż stóp pozwala się wspaniale zrelaksować i znacząco poprawia samopoczucie. Poza tym przyspiesza także przemianę materii, a co za tym idzie – pomaga oczyścić organizm z toksyn. Ponadto poprzez uciskanie w stopach punktów odpowiadających poszczególnym narządom – czyli masaż reflektoryczny – masowanie stóp wspomaga leczenie niektórych dolegliwości, takich jak np. bóle głowy, czy problemy z wątrobą lub jelitami. Najlepsze efekty masaż stóp przynosi jednak dopiero wtedy, gdy wykonujemy go regularnie.

Hydromasażer – doskonały sposób na domowe spa!

Hydromasażer do stóp doskonale nadaje się do wykorzystania w rytuałach domowego SPA. Pozytywny wpływ masaowania stóp na nasz organizm i nerwy oraz jego lecznicze działanie najlepiej uwidaczniają się gdy masaż przeprowadzamy regularnie.

Włączenie hydromasażera do domowej rutyny jest bardzo proste! O ile przyjemniejszy może być np. zabieg pedicuru po uprzednim wymoczeniu stóp w ciepłej kąpieli bąbelkowej? Albo jak wspaniale można odpocząć po pracy w domu, na ulubionym fotelu, podczas relaksacyjnego masażu nóg? Hydromasażer, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, różnorodnym funkcjom i prostej obsłudze idealnie wpasowuje się w rutynę dnia, poprawiając samopoczucie i dopasowując się idealnie do naszych aktualnych potrzeb.

Jaki hydromasażer do stóp wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele hydromasażerów do stóp. Różnią się one wyglądem, ilością funkcji, oraz – oczywiście – ceną. Wybierając masażer dla siebie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jakie ma być jego główne zastosowanie i szukać takiego urządzenia, który posiada wszystkie odpowiednie tryby masażu. Podstawowy, najtańszy model masażera posiada zazwyczaj 3 funkcje: masażu relaksacyjnego, bąbelkowego i wibracyjnego – taki model służy głównie rozluźnieniu i kosztuje około 150zł. Jeżeli jednak szukamy hydromasażera o nieco intensywniejszym działaniu – pozytywnie wpływającego na nasze ogólne zdrowie –  to powinniśmy zaopatrzyć się w nieco droższe urządzenie (ok 200-300zł).

Przed zakupem upewnijmy się czy wybrany masażer posiada wszystkie niezbędne dla nas funkcje i ustawienia.

Materiały źródłowe:

 • 33,03  z VAT

 • 35,96  z VAT

Hydromasażer Bass Polska