Czy warto kupić pistolet do masażu? Ile kosztuje i czy jest wart swojej ceny?
Publikacja: 08/04/2021
Masażer pistoletowy (czerwony) Bass Polska

Nie zapominajmy o regeneracji

Jeśli poważnie podchodzisz do utrzymywania swojego ciała w zdrowiu i sprawności, to na pewno wiesz, że równie ważny, co regularne treningi, jest proces regeneracji organizmu. Podczas ćwiczeń obciążamy swoje ciało na wiele sposobów, dlatego tak istotne jest, aby zadbać o zmęczone i napięte mięśnie po treningach. Dopiero pilnując diety, ćwiczeń i właściwej regeneracji jesteśmy w stanie utrzymać naszą kondycję (i postępy) na możliwie najwyższym poziomie.

Czy masażer pistoletowy może wspomóc potreningową regenerację tak, jak robi to klasyczny masaż sportowy?

Masażery pistoletowe / pistolety do masażu

Pistolety do masażu to kolejna prozdrowotna nowość na rynku. Można bezpiecznie używać ich w domu, a ich działanie (zwłaszcza przy regularnym użyciu) przynosi ciału wiele korzyści. Do najczęściej podkreślanych pozytywnych efektów używania masażerów pistoletowych zalicza się przede wszystkim:

  • Łagodzenie bólu mięśniowego
  • Poprawa ogólnej elastyczności
  • Zwiększenie zakresu ruchu
  • Poprawa ogólnego stanu zdrowia mięśni
  • Relaks i odprężenie (walka ze stresem)

Pistolety do masażu wykorzystują terapię pulsacyjną, działającą głęboko na tkankę mięśniową – powodującą rozbijanie węzłów i łagodzenie napięcia. Pistolet do masażu wywołuje wibracje, dzięki czemu jest bardziej skuteczny niż wiele innych produktów regeneracyjnych do użytku domowego. Działa dużo lepiej niż, na przykład, standardowy wałek piankowy (roller do masażu). Podczas regularnego używania pistoletu do masażu, możemy zauważyć dużą poprawę w stanie zdrowia naszych mięśni i ogólnej wydajności podczas ćwiczeń.

Czy pistolet do masażu jest wart swojej ceny?

Nie jest tajemnicą, że regularne korzystanie z masaży sportowych, wizyt u fizjoterapeutów i różnorodnych zabiegów regeneracyjnych potrafi sumarycznie kosztować bardzo dużo pieniędzy. Zakup pistoletu do masażu, którego możemy używać codziennie, na dłuższą metę pozwala mocno zaoszczędzić na zabiegach regeneracyjnych. Pistolety do masażu mają rónież tę dodatkową zaletę, że są przenośne i lekkie, dzięki czemu można ich używać na siłowni, w domu, a nawet w biurze. Niemal wszystkie dostępne na rynku masażery pistoletowe są wyposażone w ochronne futerały, ułatwiające ich bezpieczny transport i przechowywanie. 

Nie jest tajemnicą, że regularne korzystanie z masaży sportowych, wizyt u fizjoterapeutów i zabiegów regeneracyjnych potrafi kosztować bardzo dużo pieniędzy. Zakup pistoletu do masażu, którego możemy używać codziennie, na dłuższą metę pozwala oszczędzić dużą część wydawanej na regenerację kwoty.

Ile kosztuje pistolet do masażu?

Ilość dostępnych na rynku masażerów pistoletowych potrafi doprowadzić do zawrotów głowy. Możemy znależć urządzenia bardzo tanie i bardzo drogie, różniące się ilością końcówek, mocą, kształtem, rodzajem wyświetlacza i ilością funkcji. Który z nich wybrać? Czy najtańszy model nie okaże się strzałem w kolano? Czy najdroższy na pewno jest najlepszy? Jak przedstawia się stosunek jakości do ceny masażera pistoletowego?

Najtańsze masażery z reguły odradzamy ze względu na niską moc, duży hałas działania i tani materiał wykonania. Z kolei pierwszopółkowe masażery, któych cena przekracza 400 zł polecane są przede wszystkim do użytku profesjonalnego – w gabinetach fizjoterapii i rehabilitacji, gdzie używane są przez wiele godzin dziennie. Do prywatnego użytku domowego najlepiej sprawdzą się urządzenia w cenie od ok. 200 do 300zł – nie nadwyrężą portwela, a będą posiadały wystarczająco dużą moc, wszystkie podstawowe końcówki i wygodny panel obsługi aby spełnić wszystkie podstawowe wymagania.

  • 33,03  z VAT

  • 35,96  z VAT