Jak bezpiecznie korzystać z pistoletu do masażu? – Porady i przeciwwskazania
Publikacja: 25/04/2019

Bezpieczne korzystanie z pistoletu

Aby mieć pewność, że korzystamy z pistoletu do masażu bezpiecznie i poprawnie, warto przed jego użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi. Znajdziemy w niej szereg przydatnych informacji, takich jak: podstawowe funkcje masażera, zasady bezpieczneństwa związane ze stanem zdrowotnym, przeznaczenie poszczególnych końcówek masażera, wskazówki dotyczące przeprowadzania masażu, a także wiele innych wartościowych uwag. Poniżej zamieszczamy wiele z istotnych punktów instrukcji pistoletu do masażu.

1. Przeznaczenie masażera pistoletowego

Pistolet do masażu pulsacyjnego umożliwia rozluźnienie spiętych mięśni, poprawienie krążenia krwi oraz stanu mięśni oraz odzyskanie optymalnego zakresu ruchu. Masażer jest lekkim urządzeniem służącym do terapii wibracyjnej, przeznaczonym zarówno do użytku profesjonalnego –  przez fizjoterapeutów – jak i dla osób chcących po prostu zadbać o swoje zdrowie, regenerację oraz uchronić ciało przed kontuzjami i urazami. Urządzenie posiada wymienne końcówki (Czytaj również: Głowice masażera pistoletowego – wygląd i zastosowanie) oraz opcję regulacji prędkości i mocy działania, dzięki czemu nadaje się do wielu rodzajów masaży: deliktatnych, głębokich, pobudzających, relaksacyjnych i specjalistycznych.

2. Zdrowie – zasady bezpieczeństwa

Zanim skorzystamy z masażera pistoletowego, powinniśmy upewnić się, że nie jest to w żaden sposób niebezpieczne dla naszego zdrowia. Osoby, których dotyczy którykolwiek z poniżej wymienionych punktów, powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem używania pistoletu.

$

Ciąża

$

Cukrzyca

$

Uszkodzenie siatkówki

$

Choroby stawów

$

Rozrusznik serca

$

Niedawno przebyte operacje

$

Epilepsja

$

Metalowe śruby w ciele

$

Migreny

$

Wypadający dysk

$

Kręgozmyk

$

Choroby przewlekłe

3. Jak masować ciało za pomocą masażera?

Korzystając z masażera pistoletowego warto pamiętać o paru podstawowych zasadach:

 

Z

Pozwól ciału przyzwyczaić się do działania masażera – zacznij od krótkich i lżejszych masaży stopniowo wydłużając ich czas oraz zwiększając nacisk aż osiągniesz docelowe ustawienia.

Z

Masuj wybraną partię ciała nie dłużej niż 60 sekund

Z

Stosuj tylko na suche obszary ciała

Z

Stosuj tylko na miękkich tkankach, nie przykładaj masażera do kości ani głowy

Z

Pomimo delikatnego nacisku, podczas/po masażu na ciele mogą pojawić się siniaki – przy oznakach bólu lub dyskomfortu należy przerwać masaż.

  • 33,03  z VAT

  • 35,96  z VAT