Masażery do skóry głowy: informacje, korzyści i rodzaje masażerów
Publikacja: 28/10/2023
Masażer skóry głowy - pajączek

Masażery do skóry głowy

Można zobaczyć je podczas dnia w spa, czasem pojawiają się też jako rekomendacja podczas Twoich zakupów online. Masażery do skóry głowy stają się coraz bardziej popularne jako narzędzie do samopomocy, w tym głównie relaksu i poprawy kondycji włosów. Ale czym właściwie są? Jak pomagają i jakie rodzaje masażerów do skóry głowy są dostępne na rynku? Poniżej przedstawiamy wszystkie podstawowe informacje o masażerach skóry głowy, więc jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia, to jesteś w dobrym miejscu :).

Czym są?

Mówiąc prosto, masażer do skóry głowy to ręczne narzędzie zaprojektowane do stymulacji i masażu skóry głowy. Występuje w różnych formach, od prostych szczoteczek z grubym włosiem, przez druciane pajączki do elektrycznych narzędzi wibracyjnych.

Niezależnie od rodzaju i budowy, wszystkie masażery do skóry głowy spełniają podobne cele, czyli:

 

 • zwiększenie krążenia krwi skóry głowy,
 • poprawa wzrostu i kondycji włosów,
 • właściwości relaksacyjne, antystresowe, dzięki uwalnianiu od napięć w rejonie mięśni głowy,
 • pomoc w ogólnym zdrowiu skóry głowy.

Rodzaje masażerów do skóry głowy 

Masażery manualne

Masażery manualne są zwykle są wykonane z plastiku lub silikonu i mają włosie, wypustki lub inny rodzaj specjalnych zakończeń mających stymulować skórę głowy. Plusem tego rodzaju masażerów jest na pewno fakt, że nie wymagają baterii. Masaż wykonywany jest ręcznie, najczęściej delikatnymi ruchami okrężnymi po skórze głowy.

Warto pamiętać: Dobre masażery manualne nie uszkadzają skóry głowy (nie drapią).

Masażery elektryczne

Masażery elektryczne działają z wbudowaną baterią ładowaną ładowarką lub z bateriami. Zazwyczaj mają kilka ustawień, w tym różne intensywności wibracji i rodzaje masażu. Niektóre masażery elektryczne mają w zestawie różnorodne końcówki, dostosowane do wrażliwości skóry, odpowiednich celów i indywidualnych preferencji.

Masażery szczotkowe

Masażery szczotkowe przypominają szczotki do włosów i są używane przede wszystkim podczas kąpieli do rozprowadzania produktów pielęgnacyjnych do włosów, pobudzania skóry głowy w celu pobudzenia krążenia i stymulacji cebulek włosów do lepszego przyswajania olejków i substancji odżywczych, a także przy okazji do rozplątywania włosów podczas masowania skóry głowy.

\

Pajączki i masażery kulkowe

Pajączek to prościutki, tani masażer ajurwedyjski, stymuluje końce nerwowe w skórze i punkty akupunkturowe głowy. Przynosi przyjemne odprężenie i poprawia krążenie. Jest zazwyczaj wykonany z metalu, a zakończenia jego ramion są odpowiednio zabezpieczone (żywicznymi lub gumowymi końcówkami), dzięki czemu urządzenie jest bezpieczne i miękkie dla delikatnej skóry głowy, a jednocześnie bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu.

Masażery kulkowe są bardzo podobne w budowie do pajączków, ale są wyposażone w zestaw kulek masujących zamontowanych na końcach ramion. Ich celem jest delikatne, łatwe i równomiernie masowanie skóry głowy.

Korzyści z używania masażerów do skóry głowy

 • Poprawione krążenie krwi: Masaż dowolnej części ciała pomaga w poprawie krążenia krwi, skóra głowy nie jest wyjątkiem. Poprawiony przepływ krwi może poprawiać chłonność skóry – powodując lepsze przyswajanie dobroczynnych substancji z kosmetyków – i pośrednio wpływać na wzrost włosów, sprawiając, że mieszki włosowe dostaną odpowiednią ilość składników odżywczych, dzięki czemu mogą zwiększyć żywotność, zdrowie i długość włosów.
 • Ulga w stresie: Dobrze wykonany, delikatny masaż relaksuje mięśnie skóry głowy, dając kojący dla nerwów efekt. Dla wielu uczucie masażu głowy może być głęboko relaksujące, co czyni je doskonałym narzędziem do redukcji stresu.
 • Zwiększona dystrybucja szamponu: Używanie specjalnych masażerów do skóry głowy podczas kąpieli pomaga równomiernie rozprowadzić szampon i odżywkę, sprawiając, że produkty do włosów docierają do każdej części skóry głowy i są lepiej wchłaniane.
 • Złuszczanie: Masażery do skóry głowy znakomicie pomagają w usuwaniu martwych komórek skóry, dzięki czemu mogą zredukować łupież i pomóc w utrzymaniu skóry głowy we wzorowej czystości.
 • Poprawa zdrowia i wzrostu włosów: Chociaż potrzebne są dalsze badania, wiele osób wierzy i potwierdza, że regularne masowanie skóry głowy może znacząco poprawiać wzrost włosów, dzięki wspieraniu odżywiania i wzmacniania mieszków włosowych.

Podsumujmy

Czy szukasz sposobu na poprawę zdrowia włosów, ulgi po stresującym dniu, czy po prostu chcesz się miło zrelaksować – prawdopodobnie istnieje masażer dostosowany do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że przed dokonaniem zakupu ważne jest, aby poświęcić chwilę na zastanowienie się, czego szukasz w masażerze i jakie ma spełniać cele, oraz poczytać nieco na temat dostępnych opcji. W ten sposób ułatwisz sobie znalezienie najlepiej dopasowanego urządzenia.

Bez względu na Twój wybór – życzymy przyjemnego masażu!

Źródła:

 • 33,03  z VAT

 • 35,96  z VAT